Armin Van Buuren feat. Josh Cumbee - Sunny Days


Музички времеплов
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 1947 - Роден е Dennis Deyoung, вокалист и клавијатурист во Styx (1979 USА No.1 & 1980 UK No.6 'Babe').
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје