Хит Парада 08.08.2020


1
Take You Dancing
Jason Derulo
9 | 2 Недели во листата
6
2
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
| Недели во листата
2
3
Natalie Don't
RAYE
| Недели во листата
5
4
Naked
Jonas Blue feat Max
1 | Недели во листата
5
5
Faded
Izzy Bizu
1 | Недели во листата
1
6
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
2 | Недели во листата
5
7
Past Life
Trevor Daniel feat Selena Gomez
6 | Недели во листата
3
8
Cardigan
Taylor Swift
3 | Недели во листата
5
9
I'm On my Way
Bob Sinclar feat. Omi
3 | Недели во листата
3
10
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
| Недела во листата
5
11
Gotta Be Patient
Michael Buble, Barenaked Ladies and Sofía Reyes
4 | Недели во листата
2
12
Anyone But Me
Joy Crookes
3 | Недели во листата
2
13
Control
Zoe Wees
5 | Недели во листата
1
14
Sunlight
BDM feat. Alex V
| Недела во листата
14
15
Live Without Your Love
Love Regenerator x Steve Lacy
5 | Недели во листата
1
16
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
2 | Недели во листата
2
17
Think About Things
Daði Freyr
4 | Недели во листата
2
18
What-'s Love Got to Do with It
Kygo x Tina Turner
1 | Недели во листата
2
19
X
Jonas Brothers
3 | Недели во листата
2
20
Five More Minutes
Jonas Brothers
5 | Недели во листата
3
21
Wishing Well
Juice Wrld
| Недела во листата
1
22
Breaking Me
Topic featuring A7S
3 | Недели во листата
5
23
To Be Young
Anne-Marie featuring Doja Cat
5 | Недели во листата
1
24
Look for the girl
Jason Mraz
2 | Недели во листата
3
25
Wait For You
Tom Walker
4 | Недели во листата
0
26
Rockstar
DaBaby & Rody Ricch
3 | Недели во листата
2
27
Fake Friends
PS1 feat Alex Hosking
| Недела во листата
0
28
Holiday
Little Mix
4 | Недели во листата
2
29
Nobody’s Love
Maroon 5
| Недела во листата
2
30
Chicken Tenders
Dominic Fike
3 | Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1965 - UЅА No.1 Sonny & Cher 'I Got You Babe'
  • 1985 - Michael Jackson нуди поголема сума од Yoko Ono и Paul McCartney за откуп на каталогот на ATV Music Publishing. Со понудени 47,5 милиони долари тој ги добива правата на над 250 песни напишани од Lennon и McCartney.
  • 1961 - Родена е пејачката и актерка Sarah Brightman.
  • 1974 - Родена е Ana Matronic, со вистинско име Ana Lynch, од Scissor Sisters.
  • 1941 - Роден е David Crosby, член на The Byrds и дел од Crosby Stills Nash & Young.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје