WMC 2009

Музички времеплов
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 1929 - Роден е Eddie Fisher (1953 UK No.1 'Outside Of Heaven', 1955 USА No.6 'Heart').
  • 1968 - UЅА No.1 Cream 'Wheels Of Fire'
  • 2002 - Lisa Marie Presley на Хаваи се мажи со актерот Nicolas Cage. Ова е трети брак за Presley, која претходно беше мажена со Danny Keough и со Michael Jackson. Cage ќе и побара развод по 4 месеци.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје