Лига на шампиони / Тотенхем - Интер 2010

Музички времеплов
  • 2002 - Lisa Marie Presley на Хаваи се мажи со актерот Nicolas Cage. Ова е трети брак за Presley, која претходно беше мажена со Danny Keough и со Michael Jackson. Cage ќе и побара развод по 4 месеци.
  • 1997 - Puff Daddy & the Family доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'No Way Out.'
  • 1940 - Роден е Bobby Hatfield од Righteous Brothers.
  • 1991 - Luciano Pavarotti го добива третиот британски бр.1 албум 'The Essential Pavarotti II'.
  • 1983 - Kajagoogoo го отпуштаат вокалистот Limahl, кој започнува соло кариера.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје