Фестивал Браќа Манаки 2014

Музички времеплов
  • 1940 - Роден е John Stokes од Bachelors (1964 UK No.1 'Diane', плус уште 16 други британски топ 40 хитови).
  • 1982 - Родена е американската кантри пејачка LeAnn Rimes (1997 US No.3 & 1998 UK No.7 'How Do I Live' - мине 30 недели меѓу првите 40 на британската синглска листа, што е рекорд неповторен уште од времето на 'Relax' на Frankie Goes To Hollywood).
  • 1983 - UK No.1 KC and the Sunshine Band 'Give It Up'
  • 1959 - Роден е Mark Nevin, пејач и текстописец во Fairground Attraction (1988 UK No.1 'Perfect').
  • 1966 - USА No.1 Lovin Spoonful 'Summer In The City'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје