Хит Парада 30.05.2020


1
X
Jonas Brothers
9 | 2 Недели во листата
1
2
Stuck With U
Ariana Grande & Justin Bieber
6 | 3 Недели во листата
1
3
Living In a Ghost Town
Rolling Stones
1 | 5 Недели во листата
1
4
Secrets
Regard & Raye
3 | 4 Недели во листата
1
5
Love Songs
Lukas Graham
| 3 Недели во листата
0
6
I'm Ready
Sam Smith & Demi Lovato
3 | 6 Недели во листата
2
7
Madan
Haska feat. Salif Keita
16 | 5 Недели во листата
0
8
Coffee for your head
Powfu featuring Beabadoobee
4 | 4 Недели во листата
1
9
Break My Heart
Dua Lipa
3 | 9 Недели во листата
2
10
Five More Minutes
Jonas Brothers
| Недела во листата
0
11
Toosie Slide
Drake
4 | Недели во листата
2
12
Breaking Me
Topic featuring A7S
3 | Недели во листата
0
13
Supalonely
BENEE (feat. Gus Dapperton)
| Недели во листата
2
14
I’ll wait
Kygo & Sasha Sloan
2 | Недели во листата
1
15
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
| Недела во листата
3
16
Sunday Best (Feeling Good)
Surfaces
5 | Недели во листата
0
17
Times Like These
Live Lounge Allstars
8 | Недели во листата
2
18
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
| Недела во листата
0
19
She's in Love With The Weekend
Jodie Abacus
5 | Недели во листата
0
20
Unfamiliar
Seeb, Goodboys, HRVY
4 | Недели во листата
0
21
Nobody
Gorgon City, DRAMA
3 | Недели во листата
0
22
Worry About Me
Ellie Goulding (feat. blackbear)
5 | Недели во листата
0
23
Anyone But Me
Joy Crookes
| Недела во листата
0
24
Boyfriend
Selena Gomez
5 | Недели во листата
1
25
Level of Concern
Twenty One Pilots
4 | Недели во листата
1
26
Didn't I
One Republic
6 | Недели во листата
2
27
ily (i love you baby)
Surf Mesa
| Недела во листата
1
28
Numb
Edelbrook
6 | Недели во листата
0
29
Don’t Need Love
220 KID & GRACEY
5 | Недели во листата
0
30
If You Think This Is Real Life
Blossoms
5 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1969 - Plastic Ono Band ја снима 'Give Peace A Chance' додека трае кампањата 'во кревет' во канадски хотел.
  • 1998 - Geri Halliwell ги напушта Spice Girls поради големи разлики со останатите членки.
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • 1986 - Peter Gabriel го добива вториот британски бр. 1 албум 'So' на кој се хитовите 'Sledgehammer' и дуетот со Kate Bush, 'Don't Give Up'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје