Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1964 - Родена е пејачката и текстописец Tracy Chapman (1988 UK No.5 & USА No.6 'Fast Car', 1988 USА & UK No.1 со албумот што го носи нејзиното име).
  • 1996 - UK No.1 Prodigy 'Firestarter'
  • 1991 - USА No.1 Gloria Estefan 'Coming Out Of The Dark'
  • 1979 - Роден е Simon Webbe, вокалист во Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1979 - Родена е Norah Jones (2002 USА & UK No.1 албум 'Come Away With Me' - награден со Греми).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје