Хит Парада 27.06.2020


1
Anyone But Me
Joy Crookes
1 | 4 Недели во листата
2
2
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
1 | 4 Недели во листата
1
3
Look for the girl
Jason Mraz
2 | 3 Недели во листата
1
4
Five More Minutes
Jonas Brothers
3 | 4 Недели во листата
0
5
X
Jonas Brothers
1 | 5 Недели во листата
0
6
Faded
Izzy Bizu
4 | 2 Недели во листата
0
7
Lose Somebody
Kygo & OneRepublic
1 | 3 Недели во листата
0
8
Rockstar
DaBaby & Rody Ricch
1 | 3 Недели во листата
0
9
Madan
Haska feat. Salif Keita
2 | 8 Недели во листата
0
10
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
| 1 Недела во листата
3
11
Stuck With U
Ariana Grande & Justin Bieber
5 | 6 Недели во листата
0
12
Love Songs
Lukas Graham
1 | 6 Недели во листата
0
13
Coffee for your head
Powfu featuring Beabadoobee
3 | 7 Недели во листата
0
14
Supalonely
BENEE (feat. Gus Dapperton)
3 | 11 Недели во листата
0
15
Secrets
Regard & Raye
1 | 7 Недели во листата
1
16
Living In a Ghost Town
Rolling Stones
4 | 8 Недели во листата
0
17
Daisies
Katy Perry
4 | 3 Недели во листата
0
18
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
5 | 4 Недели во листата
19
19
Dancing In The Moonlight
Jubel feat. NEIMY
| 1 Недела во листата
0
20
Summer Feelings
Lennon Stella feat. Charlie Puth
2 | 2 Недели во листата
0
21
The Scotts
The Scotts, Travis Scott, Kid Cudi
6 | 2 Недели во листата
0
22
Take Care of You
Ella Henderson
| 1 Недела во листата
0
23
One Margarita
Luke Bryan
4 | 2 Недели во листата
0
24
Power
Ellie Goulding
4 | 3 Недели во листата
0
25
Black Dog
Arlo Parks
| 1 Недела во листата
0
26
Toosie Slide
Drake
8 | 11 Недели во листата
0
27
ily (i love you baby)
Surf Mesa
2 | 4 Недели во листата
0
28
She's in Love With The Weekend
Jodie Abacus
2 | 6 Недели во листата
0
29
Sunday Best (Feeling Good)
Surfaces
2 | 7 Недели во листата
0
30
Nobody
Gorgon City, DRAMA
2 | 9 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1988 - Tracy Chapman започнува три неделен престој на првото место на британската албумска листа со албумот што го носи нејзиното име. Fast Car
  • 1956 - Elvis Presley ја снима 'Hound Dog' во Њујорк во студијата на RCA. Била прифатена дури 31-та снимка.
  • 2001 - Ливерпулскиот аеродром е преименуван во Аеродром John Lennon. Yoko Ono е поканета да го открие новото лого на кое е познатиот автопортрет на Lennon и зборовите од песната 'Above Us Only Sky' од албумот 'Imagine'.
  • 1973 - Brian Eno ги напушта Roxy Music по лични караници со вокалистот на групата Bryan Ferry.
  • 1980 - Bob Weir и Mickey Hart од Grateful Dead се уапсени под сомнение дека предизвикале неред во Сан Диего, откако се обиделе да се вмешаат во трансфер со дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје