Најбарани 02.07.2020


1
Обично необичен ден
Каролина Гочева
35
2
Те спомнувам
Ареа
27
3
You Put Me Down
Cyrillic feat. Jova Radevska
17
4
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
11
5
Skopje Forever
Nikeja
9
6
Ана
Суперхикс
8
7
Не ме моли
Ayana
8
8
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
5
9
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
4
10
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
3
11
Wave Rider
Fideles
3
12
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
3
13
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
3
14
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
2
15
Dark Aster
Hunter Game
2
16
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
2
17
Anyone But Me
Joy Crookes
2
18
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
1
19
Look for the girl
Jason Mraz
1
20
Last Call (Original Mix)
In Anima
1
Музички времеплов
  • 2001 - Ливерпулскиот аеродром е преименуван во Аеродром John Lennon. Yoko Ono е поканета да го открие новото лого на кое е познатиот автопортрет на Lennon и зборовите од песната 'Above Us Only Sky' од албумот 'Imagine'.
  • 1973 - Brian Eno ги напушта Roxy Music по лични караници со вокалистот на групата Bryan Ferry.
  • 1988 - USА No.1 Michael Jackson 'Dirty Diana'
  • 1962 - Jimi Hendrix си го крши глуждот при 26-от и полседен скок со падобран.
  • 1980 - Bob Weir и Mickey Hart од Grateful Dead се уапсени под сомнение дека предизвикале неред во Сан Диего, откако се обиделе да се вмешаат во трансфер со дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје