Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1944 - Роден е Lenny Davidson од Dave Clark Five (1964 UK No.1 'Glad All Over', 1965 USА No.1 'Over And Over' и уште 15 други британски топ 15 хитови).
  • 1955 - Роден е Nicky 'Topper' Headon од The Clash.
  • 1964 - Роден е Tom Morello, гитарист во Rage Against The Machine (1996 USА No.1 албум 'Evil Empire').
  • 1964 - USА No.1 Beatles 'Love Me Do'
  • 1970 - USА No.1 Ray Stevens 'Everything Is Beautiful'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје