Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 1997-LeAnn Rimes доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Unchained Melody, The Early Years.'
  • 1963-USА No.1 Four Seasons 'Walk Like A man' (стануваат прва група со 3 последователни американски бр.1 хитви)
  • 1977-Роден е Chris Martin, пијанист, гитарист и вокалист во Coldplay (2000 UK No.4 'Yellow', 2000 UK No.1 албум 'Parachutes').
  • 1974-USА No.1 Terry Jacks 'Seasons In The Sun'
  • 1943-Роден е Lou Reed, член на Velvet Underground (1968 'White Light, White Heat') и соло изведувач (1973 UK No.10 & USА No.16 'Walk On The Wildside').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје