Галерии

Музички времеплов
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • 1979 - Abba го започнуваат 4-неделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Voulez-Vous'.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје