Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • 1978 - Dire Straits за првпат издаваат сингл за голема издавачка куќа. 'Sultans Of Swing' е снимен со буџет од 120 фунти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје