Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: PJ Bada
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 2003 - 50 Cent доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Get Rich or Die Tryin’.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје