Емисии


Музички времеплов
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 1932 - Родена е Alma Cogan (1955 UK No.1 'Dreamboat', плус 20 други британски топ 40 хитови). Најмлад женски изведувач што дошол на првото место на британската листа во 50-те години.
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1948 - Роден е Tom Scott, саксофонист во L.A. Express, а соработувал и со Joni Mitchell, Carole King, Steely Dan. Компонирал и музика за филмови и ТВ шоуа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје