Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1961 - Роден е Andy Taylor, гитарист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • 2003 - Massive Attack доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘100th Window’.
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје