Музички времеплов
  • 1979 - USA No1 Amil Stewart “Knock On Wood” 1 w.
  • 1959 - роден е Robert Smith од the Cure
  • 1984 - USA No1 Phil Collins “Against All Odds” 3 w.
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1990 - USA No1 Sinead O’Connor “Nothing Compares 2 U” 4 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје