Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 1941 - Роден е Craig Douglas (1959 UK No.1 'Only Sixteen' плус уште 9 други британски топ 40 хитови).
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 1963 - Роден е раперот Sir Mix-A-Lot, познат по американскиот бр.1 хит 'Baby Got Back'.
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје