Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Junior Campbell од Marmalade (1969 UK No.1 'Ob-La-Di Ob-La-Da').
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1964 - Роден е MC Darryl 'D' McDaniels од Run-DMC.
  • 1980 - USА No.1 Lipps Inc 'Funkytown'
  • 1998 - Geri Halliwell ги напушта Spice Girls поради големи разлики со останатите членки.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје