Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1980 - USА No.1 Lipps Inc 'Funkytown'
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1976 - The Who влегуваат во Гинисовата книга на рекорди како сопстевници на најгласниот рок концерт од 120 децибели.
  • 1998 - UK No.1 Tamperer 'Feel It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје