Like I Love You - Lost Frequencies


Музички времеплов
  • 1978 - UK No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • 1988 - Hound Dog' на Elvis Presley е прогласена за највртена песна на сите времиња на американските џубокси.
  • 1940 - Роден е Johnny Nash (1972 USА No.1 'I Can See Clearly Now', 1975 UK No.1 'Tears On My Pillow').
  • 2001 - UK No.1 Five 'Let's Dance'
  • 1967 - USА No.1 Beatles 'All You Need Is Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје