Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 1968 - Simon and Garfunkel го добиваат вториот американски бр. 1 албум 'Bookends'.
  • 1997 - UK No.1 Michael Jackson 'Blood On The Dance Floor'
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје