Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1977 - Албумот на Beatles 'Live At The Hollywood Bowl' доаѓа на првото место на британската листа.
  • 1977 - US No.1 Fleetwood Mac 'Dreams'
  • 1961 - Родена е Alison Moyet, членка на Yazoo (1982 UK No.2 'Only You') и соло изведувачка (1985 UK No.2 'That Ole Devil Called Love').
  • 2002 - На U2 решаваат да не го рушат студиото во Даблин во кое се снимани албумите ‘All That You Can't Leave Behind’ и ‘Pop’, зашто 8.000 обожаватели потпишуваат online петиција за да ги спречат во идејата.
  • 1942 - Роден е најуспешниот композитор на сите времиња, член на Beatles и Wings, Paul McCartney.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје