Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1948 - Роден е Klaus Meine од Scorpions (1991 UK No.2 'Wind Of Change').
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје