Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • 1985 - Dire Straits го добиваат вториот британски бр. 1 албум 'Brothers In Arms', бр. 1 и во САД и во уште 24 други земји. Се продава во над 20 милиони копии во светски рамки.
  • 2003 - Jemini стануваат првите претставници на В. Британија кои на Евросонгот не добиваат нити еден поен.
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје