Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1997 - Третиот албум на Oasis, 'Be Here Now', станува еден од најбргу продаваните албуми воопшто, остварувајќи тираж од над милион копии во првиот ден од продажбата.
  • 1968 - Родена е Dina Carroll (1993 UK No.3 'Don't Be A Stranger').
  • 1938 - Роден е Kenny Rogers (1977 UK No.1 'Lucille', 1980 USА No.1 & UK No.12 'Lady' и уште 15 други американски топ 40 хитови).
  • 1952 - Роден е Joe Strummer, пејач, текстописец и гитарист во The Clash.
  • 1957 - Родена е Kim Sledge од Sister Sledge.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје