Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: Lara Scott
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје