Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1984 - Simple Minds го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Sparkle In The Rain'.
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1989 - Fine Young Cannibals го добиваат единствениот британски бр.1 албум 'The Raw And The Cooked.'
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје