Calvin Harris feat Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean - Feels


Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Dennis Deyoung, вокалист и клавијатурист во Styx (1979 USА No.1 & 1980 UK No.6 'Babe').
  • 1956 - USА No.1 Platters 'The Great Pretender'
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1980 - Во интервју, членот на Rolling Stoneѕ, Bill Wyman, најавува дека ќе ја напушти групата по две години, на нивната 20-годишнина од опстојувањето. Сепак ќе си замине од групата дури по 11 години.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје