Burak Yeter ft Danelle Sandoval - Tuesday


Музички времеплов
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1984 - Simple Minds го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Sparkle In The Rain'.
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје