Armin Van Buuren feat. Josh Cumbee - Sunny Days


Музички времеплов
  • 1963 - Родена е пејачката и танчерка Paula Abdul (1990 US No.1 & UK No.2 'Opposites Attract' и уште 5 други американски бр.1 хитови. 1989 албум 'Forever Your Girl' со кој била 10 недели на првото место на американската топ листа).
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1961 - USА No.1 Pat Boone 'Moody River'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје