Kadebostany - Mind If I Stay


Музички времеплов
  • 1973 - Alice Cooper доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Billion Dollar Babies.'
  • 1990 - USА No.1 Alannah Myles 'Black Velvet'
  • 1970 - Родена Sharon Corr, вокалистка и виолинистка во The Corrs (1998 UK No.3 'What Can I Do'. 'Talk On Corners' беше најпродаван во В.Британија во 1998 г).
  • 2002 - UK No.1 Gareth Gates 'Unchained Melody'
  • 1945 - Billboard ја објавува првата американска албумска топ листа. Nat King Cole го има првиот бр.1 со 'A Collection Of Favourites.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје