Плеј листа 18.10.2019


Wonders
Klingande
62
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
46
Lost Frequencies
Like I Love You
10
Thank U Next
Ariana Grande
7
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
12
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
15
Without Me
Halsey
13
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
3
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
54
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
19
Музички времеплов
  • 1986 - UK No.1 Nick Berry 'Every Loser Wins'
  • 1968 - John Lenon и Yoko Ono се уапсени зашто бил откриен канабис во апартманот во кој престојувале.
  • 1987 - На брит. ТВ ITV се прикажува документарец за Smiths, снимен за време на создавањето на албумот 'Strangeways'.
  • 1981 - UK No.1 Dave Stewart & Barbara Gaskin 'It's My Party'
  • 1926 - Роден е Charles Edward Berry, односно Chuck Berry. Roll Over Betoven
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје