Хит Парада 12.10.2019


1
LaLaLa
Black Coffee Ft. Usher
1 | 4 Недели во листата
1
2
Don't Leave Me Lonely
Mark Ronson feat. Yebba
1 | 3 Недели во листата
2
3
Dance Monkey
Tones And I
2 | 3 Недели во листата
3
4
Stack It Up
Liam Payne feat. A Boogie Wit Da Hoodie
6 | 2 Недели во листата
1
5
Strike A Pose
Young T and Bugsey ft. Aitch
2 | 5 Недели во листата
0
6
Truth Hurts
Lizzo
2 | 4 Недели во листата
0
7
Lover
Taylor Swift
| 7 Недели во листата
2
8
Gentle
Yon Idy
| 7 Недели во листата
2
9
Snake Charmer
Parov Stelar
| 3 Недели во листата
0
10
Nice To Meet Ya
Niall Horan
| 1 Недела во листата
1
11
Be Honest
Jorja Smith feat. Burna Boy
5 | 7 Недели во листата
4
12
All The Good Girls Go To Hell
Billie Eilish
1 | 4 Недели во листата
0
13
I Don't Know
Nana Rogues feat. Emeli Sande
| 1 Недела во листата
0
14
The World Is Mine
Samm Henshaw
| 2 Недели во листата
0
15
Take Me Back To London
Ed Sheeran feat. Stormzy
3 | 8 Недели во листата
2
16
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
| 1 Недела во листата
3
17
Younger
Jonas Blue feat HRVY
4 | 5 Недели во листата
1
18
Memories
Maroon 5
2 | 3 Недели во листата
2
19
How Would You Feel
Krezip
| 1 Недела во листата
0
20
Hurts 2B Human
Pink feat. Khalid
3 | 2 Недели во листата
1
21
Somebody To Love
Onerepublic
4 | 2 Недели во листата
1
22
Good As Hell
Lizzo
| 1 Недела во листата
1
23
How Do You Sleep
Sam Smith
8 | 6 Недели во листата
0
24
Liar
Camila Cabello
5 | 3 Недели во листата
3
25
Good Thing
Zedd and Kehlani
1 | 2 Недели во листата
1
26
The Git Up
Blanco Brown
8 | 8 Недели во листата
0
27
Love Myself On The Weekend
Coyote
7 | 9 Недели во листата
0
28
Friday Night
Burak Yeter
7 | 9 Недели во листата
0
29
The Last Time
The Script
6 | 3 Недели во листата
1
30
Don't Call Me Angel
Ariana Grande, Miley Cyrus and Lana Del Rey
2 | 4 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1981 - UK No.1 Dave Stewart & Barbara Gaskin 'It's My Party'
  • 1986 - UK No.1 Nick Berry 'Every Loser Wins'
  • 1987 - На брит. ТВ ITV се прикажува документарец за Smiths, снимен за време на создавањето на албумот 'Strangeways'.
  • 1968 - John Lenon и Yoko Ono се уапсени зашто бил откриен канабис во апартманот во кој престојувале.
  • 1989 - За време на концерт на Guns N' Roses во Лос Анџелес, фронтменот Axl Rose пред публиката објавува дека го напушта бендот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје