Најбарани 18.10.2019


1
Нема назад враќање
Thea
26
2
Знам дека постоиш
Стефан Манасиевич
21
3
Драма
DS Collective ft. Matej
6
4
The witness
Crazy P
4
5
Lost My Way (Dean Mickoski Remix)
Sean Sines
4
6
Be Honest
Jorja Smith feat. Burna Boy
4
7
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
3
8
Kanga (Original Mix)
Sebastien Leger
3
9
Dance Monkey
Tones And I
3
10
1995 (Original Mix)
&ME
3
11
The Vision (Original Mix)
DSF
3
12
Liar
Camila Cabello
3
13
Memories
Maroon 5
2
14
Don't Call Me Angel
Ariana Grande, Miley Cyrus and Lana Del Rey
2
15
Spellbound (Original Mix)
Matthew Dekay
2
16
Creme (Original Mix)
Sebastien Leger, Roy Rosenfeld
2
17
Underworld (Volen Sentir Remix)
Nacho Varela, Cruz Vittor, Nauel
2
18
All I've Got (Gorje Hewek & Izhevski Remix)
RUFUS DU SOL
2
19
Swallow's Nest (Extended Mix)
Modd & Hosini
2
20
Take Me Back To London
Ed Sheeran feat. Stormzy
2
Музички времеплов
  • 1989 - За време на концерт на Guns N' Roses во Лос Анџелес, фронтменот Axl Rose пред публиката објавува дека го напушта бендот.
  • 1968 - John Lenon и Yoko Ono се уапсени зашто бил откриен канабис во апартманот во кој престојувале.
  • 1987 - На брит. ТВ ITV се прикажува документарец за Smiths, снимен за време на создавањето на албумот 'Strangeways'.
  • 1986 - UK No.1 Nick Berry 'Every Loser Wins'
  • 1981 - UK No.1 Dave Stewart & Barbara Gaskin 'It's My Party'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје