Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1989 - USА No.1 Richard Marx 'Right Here Waiting'
  • 1969 - Родена е пејачката и тесктописец Tanita Tikaram.
  • 2001 - USА No.1 Alicia Keys 'Fallin'
  • 1949 - Роден е Mark Knopfler, гитарист и вокалист во Dire Straits.
  • 1978 - USА No.1 Commodores 'Three Times A Lady'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје