Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1985 - UK No.1 Sister Sledge 'Frankie'
  • 1959 - UK No.1 Bobby Darin 'Dream Lover'
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1977 - На Elton John му се исполнува една долгогодишна амбиција - станува претседател на фудбалскиот клуб Watford.
  • 1963 - Родена е Beverley Craven (1991 UK No.3 ‘Promise Me’).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје