Музички Вести

Bruno Mars на светска турнеја следната година

Bruno Mars ќе одржи 85 концерти како дел од неговата светска турнеја на која ќе го промовира новиот албум 24K Magic. Билетите ќе бидат пуштени во продажба на 21 ноември, а фановите може порано да добијат билети преку неговата веб страна. Турнејата ќе стартува на 28 март следната година со концертот во Антверпен, а ќе заврши во Лас Вегас на 11 ноември.

Новиот албум 24K Magic ќе биде објавен на 18 ноември.

16.11.2016
Музички времеплов
  • 1963 - Родена е Beverley Craven (1991 UK No.3 ‘Promise Me’).
  • 1971 - Роден е Ray Slijngaard од 2 Unlimited (1993 UK No.1 'No Limit').
  • 1959 - UK No.1 Bobby Darin 'Dream Lover'
  • 1969 - USА No.1 Henry Mancini 'Love Theme from Romeo And Juliet'
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје