Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1963 - Родена е Beverley Craven (1991 UK No.3 ‘Promise Me’).
  • 1997 - UK No.1 Puff Daddy & Faith Evans 'I'll Be Missing You'
  • 1971 - Роден е Ray Slijngaard од 2 Unlimited (1993 UK No.1 'No Limit').
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1969 - USА No.1 Henry Mancini 'Love Theme from Romeo And Juliet'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје