Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1959 - UK No.1 Bobby Darin 'Dream Lover'
  • 1977 - На Elton John му се исполнува една долгогодишна амбиција - станува претседател на фудбалскиот клуб Watford.
  • 1985 - UK No.1 Sister Sledge 'Frankie'
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1971 - Роден е Ray Slijngaard од 2 Unlimited (1993 UK No.1 'No Limit').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје