Емисии


Антена Енерџи

Емисија која како инстант енергетски напиток ќе ви ја создаде позитивната енергија за добро расположение и продуктивност. Ерик е задолжен за изработка на рецептот за добра забава во првите попладневни часови од вашиот работен ден.
Водител: Ерик Фокс
Термин: од понеделник до петок од 12 до 15 часот
Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Puff Daddy & Faith Evans 'I'll Be Missing You'
  • 1985 - UK No.1 Sister Sledge 'Frankie'
  • 1959 - UK No.1 Bobby Darin 'Dream Lover'
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1943 - Роден е Bobby Harrison, тапанист во Procol Harum (1967 UK No.1 & US No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје