Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1977 - 20 Golden Greats' на Shadows започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1966 - UЅА No.1 Lou Christie 'Lighnin' Strikes'
  • 1994 - UЅА No.1 John Michael Montgomery 'Kickin' It Up'
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје