Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Puff Daddy & Faith Evans 'I'll Be Missing You'
  • 1945 - Роден е David Knights од Procol Harum
  • 1980 - Roxy Music го добиваат вториот британски бр.1 албум 'Flesh And Blood'.
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1977 - На Elton John му се исполнува една долгогодишна амбиција - станува претседател на фудбалскиот клуб Watford.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје