Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1943 - Роден е Bobby Harrison, тапанист во Procol Harum (1967 UK No.1 & US No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • 1997 - UK No.1 Puff Daddy & Faith Evans 'I'll Be Missing You'
  • 1971 - Роден е Ray Slijngaard од 2 Unlimited (1993 UK No.1 'No Limit').
  • 1985 - UK No.1 Sister Sledge 'Frankie'
  • 1977 - На Elton John му се исполнува една долгогодишна амбиција - станува претседател на фудбалскиот клуб Watford.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје