Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1963 - Родена е Beverley Craven (1991 UK No.3 ‘Promise Me’).
  • 1986 - UK No.1 Wham! 'The Edge Of Heaven'. На истиот ден Wham! во Лондон пред 80.000 обожаватели го одржуваат својот последен концерт.
  • 1969 - USА No.1 Henry Mancini 'Love Theme from Romeo And Juliet'
  • 1945 - Роден е David Knights од Procol Harum
  • 1985 - UK No.1 Sister Sledge 'Frankie'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје