Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 Puff Daddy & Faith Evans 'I'll Be Missing You'
  • 1985 - UK No.1 Sister Sledge 'Frankie'
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1963 - Родена е Beverley Craven (1991 UK No.3 ‘Promise Me’).
  • 1977 - На Elton John му се исполнува една долгогодишна амбиција - станува претседател на фудбалскиот клуб Watford.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје