Viola Martinsson - Made Of


Музички времеплов
  • 1945 - Роден е David Knights од Procol Harum
  • 1980 - Roxy Music го добиваат вториот британски бр.1 албум 'Flesh And Blood'.
  • 1977 - На Elton John му се исполнува една долгогодишна амбиција - станува претседател на фудбалскиот клуб Watford.
  • 1986 - UK No.1 Wham! 'The Edge Of Heaven'. На истиот ден Wham! во Лондон пред 80.000 обожаватели го одржуваат својот последен концерт.
  • 1969 - USА No.1 Henry Mancini 'Love Theme from Romeo And Juliet'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје