Katy Perry feat. Skip Marley - Chained To The Rhythm


Музички времеплов
  • 1986 - UK No.1 Wham! 'The Edge Of Heaven'. На истиот ден Wham! во Лондон пред 80.000 обожаватели го одржуваат својот последен концерт.
  • 1943 - Роден е Bobby Harrison, тапанист во Procol Harum (1967 UK No.1 & US No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • 1980 - Roxy Music го добиваат вториот британски бр.1 албум 'Flesh And Blood'.
  • 1945 - Роден е David Knights од Procol Harum
  • 1959 - UK No.1 Bobby Darin 'Dream Lover'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје