Anne-Marie - Ciao Adios


Музички времеплов
  • 1943 - Роден е Bobby Harrison, тапанист во Procol Harum (1967 UK No.1 & US No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • 1945 - Роден е David Knights од Procol Harum
  • 1975 - Eagles започнуваат 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'One Of These Nights'.
  • 1963 - Родена е Beverley Craven (1991 UK No.3 ‘Promise Me’).
  • 1959 - UK No.1 Bobby Darin 'Dream Lover'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје