G-Eazy & Kehlani - Good Life


Музички времеплов
  • 2000 - Американскиот суд јавно објавува документи на ФБИ, преку кои се открива дека John Lennon ги поддржувал ирските републиканци. Британската влада барала ваквите документи да останат тајни.
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1967 - USА No.1 Buckinghams 'Kind Of A Drag'
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • 1989 - Fine Young Cannibals го добиваат единствениот британски бр.1 албум 'The Raw And The Cooked.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје